KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534120
*
nr 1453 4120
Eric With
(1916-2000), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Eric With, svensk målare och tecknare född 1916, död 2000.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2022
kl 19:17:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 18:47:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric with komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Eric With
Eric With, svensk målare och tecknare född 1916, död 2000.
nr 1453 4120
Eric With
(1916-2000), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Eric With, svensk målare och tecknare född 1916, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 18:47:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric with komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50